Knowledge area around EU Sharps Directive compliance using ProcedurePak trays | Mölnlycke Health Care

Bezpečnost personálu a pacientů

ProcedurePak® a Směrnice EU Sharps

Autor : Mölnlycke Health Care, května 16 2013Publikováno v: Bezpečnost personálu a pacientů

Zajistěte maximální bezpečnost pro operační týmy a pacienty správným výběrem komponentů a dodržováním požadavků Směrnice EU Sharps (pro prevenci poranění ostrými předměty) pomocí setů ProcedurePak®.
Společnost Mölnlycke Health Care nabízí bezpečnostní komponenty s bezpečnostními ochrannými mechanismy a produkty, které podporují zavádění bezpečnějších postupů na operačním sále, které zvyšují bezpečnost operačních týmů i pacientů.

Přečtěte si další informace o Směrnici EU Sharps.

Příklad komponentů, které lze zahrnout do stávajících a nových ProcedurePak setů

 

Jehly

Díky sortimentu bezpečnostních subkutánních jehel již není bezpečná ochrana problémem. Nabídka vyhovuje injekčním stříkačkám typu luer lock i luer slip. Jednou ze špičkových komponent je jehla BD Eclipse™. Snadná aktivace bezpečnostního krytu jednou rukou je kombinována s druhým cvaknutím, které označuje bezpečné a nevratné zakrytí hrotu jehly.

 

Skalpel

Skalpely se zasouvacími čepelemi výrazně snižují nebezpečí poranění při manipulaci se skalpelem i během jeho likvidace. Čepel skalpelu již není nutné před likvidací odstranit, stačí ji zasunout. Řada bezpečnostních skalpelů Mölnlycke pokrývá všechny běžné velikosti nabízené předními výrobci.

 

Odstraňovač čepele

Pokud dáváte přednost opakovaně použitelnému držadlu skalpelu, budete potřebovat bezpečnostní odstraňovač čepele. Umožňuje odstranění čepelí všech velikostí a kontaminovaná čepel zůstane viditelná pro pooperační inventuru.

 

 

Magnetická podložka nástrojů

Lehká magnetická podložka poskytuje bezpečnou pomůcku pro přenos kovových nástrojů bez doteku rukou a také bezpečný prostor pro odkládání během operace.

 

Set pro přenášení

Aby se zabránilo úrazům způsobeným předáváním ostrých nástrojů mezi sestrou a chirurgem, nabízí společnost Mölnlycke Health Care různé typy misek pro přenášení.

 

Držák skalpelu

Držák skalpelu umožňuje dočasné uložení skalpelu ve vzpřímené poloze pro rychlou a bezpečnou manipulaci. Pevný materiál zabraňuje náhodným úrazům nebo poškození roušky či roušky na stůl.

 

Box na jehly

Společnost Mölnlycke Health Care nabízí široký sortiment boxů na jehly, které si můžete vybrat do své sady dle vašich potřeb: pěnové, magnetické, s odstraňovačem čepelí, s průhledným víčkem. Jehly je možné během výkonu ukládat a vyjímat.

 

Nádobka na ostré předměty

Sety ProcedurePak mohou zahrnovat nádobky na ostré předměty pro finální uložení ostrých předmětů určených k likvidaci. Stačí si vybrat správnou velikost pro vaše jehly.

 

Odsávání kouře

Použití diatermických zařízení pro rozřezávání tkáně a zajištění hemostázy může generovat chirurgický kouř. Aby se snížila rizika spojená s chirurgickým kouřem, začalo se používat odsávání kouře jako efektivní metoda zlepšení kvality vzduchu na operačním sále pro pacienty i zdravotníky. V setech ProcedurePak se nabízí prvky, například SafeAir™, což je jednorázový diatermický nůž s plně integrovanou funkcí odsávání kouře. Může se připojit k jiným systémům pro odsávání kouře, např. od výrobce Erbe, Valleylab a Megadyne.

Chirurgický kouř a aerosoly lze během laparoskopické operace odsávat z pobřišnice prostřednictvím vícenásobné filtrační vrstvy s filtrem z aktivního uhlíku. Společnost Mölnlycke Health Care poskytuje kouřový filtr, který se zcela těsně připojí k trokaru.

 

Rouška Time-out

Před zahájením operace musí operační tým provést řadu kontrolních a přípravných kroků. Je to nutné, aby byly všechny detaily zajištěny správným způsobem.

Aby všichni členové operačního týmu viděli, že byla provedena závěrečná kontrola, je možné umístit na operační ránu nebo na stůl s nástroji roušku Time-out.

 

Fixace drénu

Společnost Mölnlycke Health Care umí zajistit jedinečný sortiment fixačních zařízení pro drény v ráně nebo v hrudníku, epidurální a CVC katétry, takže není nutné používat zastaralý způsob fixace šitím. Bezpečné uchycení drénu nebo katétru omezuje pohyb a náhodné posunutí z místa. Transparentní hydrokoloidní krycí materiál umožňuje trvalou kontrolu místa vpichu a poskytuje účinnou ochranu proti kontaminaci.

 

Operační rukavice

Kromě popsaných komponent ProcedurePak setů poskytuje společnost Mölnlycke Health Care také kompletní řadu chirurgických rukavic Biogel®. Neodhalená propíchnutí rukavic vystavují zdravotníky i pacienty riziku. Až 92 procent propíchnutí rukavic zůstane během operace nezjištěno. Naším řešením jsou dvojité rukavice. Systém indikace propíchnutí Biogel zviditelní propíchnutí rukavice a slouží ke snížení rizika infekce pro zdravotníky i pacienty.

 
Sdílet

Průvodce materiály pro operační pláště BARRIER®
Průvodce materiály pro operační pláště BARRIER®

Různé operační výkony vyžadují různé kombinace ochrany a pohodlí...

Průvodce výběrem operačních plášťů BARRIER®
Průvodce výběrem operačních plášťů BARRIER®

Operační plášť BARRIER® je určen k tomu, aby zamezil mikrobiální...

Splňujete požadavky směrnice 2010/32/EU?
Splňujete požadavky směrnice 2010/32/EU?

Směrnice Rady 2010/32/EU nabyla účinnosti dne 11. května 2013....