Skip to Main Content
Hledám

V Havířově byla slavnostně otevřena nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke

V Havířově byla slavnostně otevřena nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke
V Havířově byla slavnostně otevřena nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke

V Havířově byla slavnostně otevřena nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke 

Mölnlycke dnes v průmyslové zóně Dukla v Havířově-Dolní Suché slavnostně otevřelo svůj nový závod.  Ten bude stejně jako již fungující provoz v Karviné zaměřen na výrobu jednorázových chirurgických Mölnlycke® Procedure setů. Investice v hodnotě 1,8 miliardy korun by měla regionu pomoci s oživením pracovního trhu. Do konce roku 2018 plánuje švédská společnost v kraji zaměstnávat více než 1 000 lidí.

Za přítomnosti zástupců státní správy a regionální samosprávy byla dnes v Havířově odstartována nová etapa bývalé důlní lokality Dolní Suchá. Na ploše 24 000 m2vyrostla za bezmála 15 měsíců zbrusu nová výrobní hala švédské společnosti Mölnlycke, která v nedaleké Karviné působí již více než patnáct let.

„Mölnlycke Procedure sety špičkové švédské kvality pomáhají zachraňovat životy po celém světě. O to víc mě těší, že dnes nachází svůj nový domov v regionu, který je po několik let domovem i nám všem,“ uvedlgenerální ředitel závodů Mölnlycke Health Care Klinipro s.r.o. v České republice Emmanuel Chilaud na samotném začátku slavnostního ceremoniálu.

Toho se dneskroměgenerálního ředitele Mölnlycke Richarda Twomey a předsedy dozorčí rady Mölnlycke Gunnarta Brocka zúčastnili i hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, primátorka města Havířov Jana Feberová a velvyslankyně Švédského království v České republice J. E. Viktoria Li.

Globální poptávka roste

V blízké Karviné působí společnost Mölnlycke již od roku 2002. Přestože v tomto závodě dosahuje produkce milionů jednorázových chirurgických setů ročně, výrobní kapacity firmy nestačily uspokojit neustále rostoucí globální poptávce a firma se začala dívat po místě pro svůj další závod.

V konkurenci jiných evropských regionů si společnost nakonec opět vybrala Moravskoslezký kraj a před třemi lety se rozhodla vybudovat v Havířově továrnu 
s novým špičkovým vybavením a automatizovanou výrobou. Ta díky výstavbě největší sterilizační linky v Evropě, slibuje téměř 70% zvýšení výrobních kapacit.

Největší investice v historii oživí pracovní trh

Společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic (Czech Invest) investovalo Mölnlycke do výstavby více než 1,8 miliardy korun: „Jedná se o největší investici ve více než sto padesátileté historii naší společnosti. V České republice a v Moravskoslezském kraji se nám daří a já věřím, že tento krok je dostatečným důkazem toho, že v kraji chceme setrvat minimálně dalších patnáct let,“ přibližuje rozhodnutí o investici předseda dozorčí rady Mölnlycke Gunnart Brock.

Revitalizace bývalého dolu Dukla na Dolní Suché přinese do regionu i nová pracovní místa. Nový závod bezprostředně nabídne více než 200 pracovních míst, které by v příštím roce měly být doplněny o další 100 míst. Současný počet 900 zaměstnanců v obou závodech by se tedy podle odhadů Mölnlycke měl do konce roku 2018 rozšířit na více než 1 000.

Jako představitelka města s relativně vysokou nezaměstnaností vítám nové možnosti pracovního uplatnění pro naše občany. Věřím, že výrobní hala Mölnlycke je prvním z řady projektů, které se v budoucnu podaří na průmyslové zone Dukla zrealizovat,“ vítá příchod nového investora primátorka města Havířova Jana Feberová.

„Jsem rád, že se u nás investorům daří, jak ostatně dokazuje další závod společnosti Mölnlycke, která se u nás již zabydlela. Pozitivem je vytvoření dalších pracovních míst
v našem regionu, kde v poslední době klesá nezaměstnanost a zastavuje se odliv mladých lidí za prací jinam .To vše může být dobrým signálem i pro další potenciální investory,“
 říká Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje.

Práce co dává smysl

Mölnlycke patří mezi přední světové výrobce zdravotnického materiálu. Jedním z klíčových produktů firemního portfolia jsou jednorázové chirurgické sety Mölnlycke.
Ty snižují o 40 % čas nutný k přípravě na lékařský zákrok.

Díky speciálnímu procesu sterilizace navíc Mölnlycke jednorázové chirurgické sety eliminují možnost post-operační infekce. Výrobky z České republiky tak dnes zachraňují životy na operačních sálech po celém světě a ve více než 30 nemocnicích ve všech koutech ČR.

Příloha 1: Fotografie nové výrobní haly Mölnlycke v Havířově 
Popis: Nová výrobní hala Mölnlycke nabídne nové pracovní příležitosti v regionu.(zdroj: Mölnlycke)

Příloha 2: Fotografie z provozu nové výrobní haly Mölnlycke v Havířově 
Popis: Nová továrna bude vyrýbět jednorázové Mölnlycke Procedure sety. (zdroj: Mölnlycke)

Příloha 3: Fotografie bývalého dolu Dukla 
Popis: Nová výrobní hala otevírá novou éru oblasti, kde v minulosti stál legendární důl Dukla. (zdroj: Mölnlycke)

 

Poznámka pro editory 

O Mölnlycke Health Care 

Mölnlycke Health Care je poskytovatelem vysoce kvalitních zdravotnických řešení pro své zákazníky, lékaře, zdravotnický personál a pacienty po celém světě. Mölnlycke Health Care vyvíjí a přináší inovativní řešení v oblasti ošetření nejrůznějších zranění v rámci celého léčebného procesu – od prevence až k pooperační péči. Řešení společnosti Mölnlycke přináší reálné výsledky, podpořené klinickými a zdravotně-ekonomickými studiemi. Vedení společnosti sídli ve švédském Göteborgu. Mölnlycke Health Care zaměstnává po celém světě přes 7.500 lidí. Vlastníkem Mölnlycke Health Care je společnost Investor AB.

Pro více informací prosím kontaktujte: 
Viktor Chvátal Externí komunikace 
chvatal@fleishman.com  
+420 774 126 366 

Sdílet na sociálních médiích

Kontaktujte nás
Vyberte trh 

Vyberte svůj trh